Tygodnik nasze kąty NASZE KĄTY NA FACEBOOKU


 Szanowni Czytelnicy !

Szanowni Państwo!
Pomysł stworzenia tygodnika lokalnego gminy Kąty Wrocławskie zrodził się kilka lat temu. Kiełkował w naszych głowach i sercach, aż wreszcie, 23 kwietnia 2015, nasze marzenie się spełniło. Powstała niezależna bezpłatna gazeta Nasze Kąty, na łamach której poruszamy tematy ważne dla lokalnej społeczności, promujemy dobre praktyki, nasze gminne talenty i lokalnych artystów, wspieramy społeczników, czy organizacje działające pro publico bono, patrzymy też władzy na ręce, pełniąc rolę lokalnego watchdoga.
Chcemy być głosem i platformą wymiany poglądów dla mieszkańców naszej gminy. W naszych działaniach nie boimy się prawdy, nazywamy rzeczy po imieniu, ale nie szukamy taniej sensacji. Piszemy o tym, czym nasza gmina może się pochwalić, ale także o tym, co boli jej mieszkańców, nie stronimy od trudnych tematów. Naszą ambicją jest rzetelne, obiektywne dziennikarstwo, bo Nasze Kąty informują, a ocenę danej sprawy pozostawiają mieszkańcom. Bo to dla nich powstaliśmy i dla nich piszemy.
Warto do nas pisać, warto dzwonić, warto przyjść do redakcji i opowiedzieć o tym, jakie sprawy powinniśmy poruszyć na łamach naszego tygodnika. Jesteśmy dla Was.

Magda Matkowska

Zapraszamy do lektury!

Długo zastanawiałam się w jaki sposób przywitać się z Państwem w pierwszym numerzenaszej nowej, lokalnej gazety. Rozważałam jak to zrobić aby, unikając zbędnego patosu, jasno przedstawić linię programową „Naszych Kątów”... Z pomocą przyszło mi pewne wspomnienie rodzinnego spaceru sprzed kilku lat. Rzecz działa się wiosną... Trasa przechadzki biegła, między intensywnie kwitnącymi łanami rzepaku, rozpościerającymi się tuż za naszym domem. Słychać było uwijające się przy pracy pszczoły i trzmiele. Lekki, rześki wiatr, szczęśliwy pies biegnący polną ścieżką...Obrazek jak z bajki i to budzące się we mnie przeświadczenie, że zgiełk dużego miasta, oddalenie od natury nie należą już do moich ulubionych klimatów, pozostanie na długo w pamięci. Na tym spacerze poczułam, że jestem stąd i bez względu na okoliczności chcę tutaj zostać...
Moje ulubione miejsce na ziemi pokazuje mi, od 15 lat gdy tutaj mieszkam, wiele twarzy. Nie zawsze są to malarskie łany rzepaku... Poznałam blaski i cienie ziemi kąckiej, przyjrzałam się z bliska temu co tutaj przyjazne i nie do zaakceptowania. Po drodze spotkałam wielu wspaniałych ludzi, którzy są uwrażliwieni na to jak ukształtowana jest ich życiowa przestrzeń. Gdyby nie zespół pasjonatów, ludzi dobrej woli, znajomych i przyjaciół nie powstałaby „Nasze Kąty, gazeta która otwiera swoje łamy dla wszystkich NIEOBOJĘTNYCH.

Chcemy aby mieszkańcy naszej gminy byli współautorami naszego tygodnika. Mamy nadzieję, że odkryjemy wspólnie wspaniałych, pełnych pasji ludzi, którzy mieszkają w naszym sąsiedztwie, o których warto opowiadać i ich promować.

Pragniemy aby nasza gazeta łączyła pokolenia oraz pomogła w integracji nowych, napływowych mieszkańców, z tymi którzy mieszkają tutaj od lat.

Życzylibyśmy sobie i Państwu aby ogólnopolskie malkontenctwo i skłonność do załamywania rąk , w naszej gminie z pomocą „Naszych Kątów”, przerodziła się w postulatyzmian, rzeczową dyskusję a potem w konkretne działania, bo przecież NIC O NAS BEZ NAS !

Gosia Skoczylas 

"Nasze Kąty"
Niezależny Tygodnik Lokalny Gminy Kąty Wrocławskie
ul. Lipowa 1, 55-070 Smolec
redakcja@naszekaty.pl
copyright © wszystkie prawa zastrzeżone